Barbie’nin başarısına doyamadı… Mattel, kendi sinema evrenini planlıyor

21 Temmuz’da vizyona giren ve gişede rekorlar kıran Barbie filminin ilham aldığı oyuncağın üreticisi Mattel işleri biraz daha büyütmeye hazırlanıyor.

Yönetmen koltuğunda Greta Gerwig’in oturduğu, Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı Barbie filmi, karşısında Oppenheimer gibi bir rakibi olmasına rağmen gişede rekor kırmayı başardı.

Film, hem eleştirmenlerin hem de izleyenlerin beğenisini alırken gişede olduğu kadar, müzikleriyle de listeleri alt üst etti.

Bu başarının ardından oyuncağın üreticisi Mattel, sinema endüstrisine biraz daha girmeye karar vermiş gibi. New Yorker’ın haberine göre; film yapımcısı Robbie Brenner liderliğindeki Mattel’de toplam 45 film yapım aşamasında.

Yapımlarda Vin Diesel, Tom Hanks, Lily Collins, Lil Yachty ve Daniel Kaluuya dahil birbirinden ünlü oyuncunun da rol alacağı konuşuluyor.

Mattel’in beyaz perdeye yansıtmak istediği oyuncaklar arasında ise; Polly Pocket, UNO, Barney, Major Matt Mason, Masters of the Universe: He-Man gibi ünlü oyuncaklar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir