Türkiye için kara haber az önce geldi. 2023 yazının en kötü haberi. Üstüne tarih de açıklandı

Hava durumu tahmin twitter hesabı ‘Hava Forum’ şu mesajı paylaştı:

El Nino’nun da etkisiyle 2023 yaz mevsiminde sivrisineklerin üreme ve ısırma oranlarında artış bekleniyor.Türkiye’de bir türlü gelmeyen yaz aylarının gelmesiyle birlikte başta yılan ve akrep olmak üzere birçok haşere türünde artış yaşanması bekleniyor. Yılan ve akreplerin yanı sıra sivrisineklerde artış yaşanmasında da endişe ediliyordu ve endişe yaşanan olay gerçek oldu.

EL NİNO ETKİSİYLE ARTACAKLAR

El Nino’nun da etkisiyle başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yaz aylarında sineklerin görülme sıklığı artacak ve sinekler yaz aylarımızı kabusa çevirecekler. Bu nedenle vatandaşların sineklik kontrolü ve ilaçlama faaliyetlerini öne çekmelerinin faydalı olduğu ifade edildi.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE BİR APARTMANIN ALT KATINI SARMIŞLARDI

Diğer yandan geçtiğimiz hafta Küçükçekmece’deki bir apartmanın alt katındaki su birikintisinden üreyen çok sayıda sinek, apartmanın alt katını işgal etmişti. Vatandaşlara evlerin etrafındaki su birikintilerine dikkat etmeleri konusunda da önemli bir uyarı gerçekleştirildi.

ÖZELLİKLE HAZİRAN AYINA DİKKAT

Sineklerin özellikle ülkemizde haziran aylarında etkili olmaya başlayacağı belirtilirken, vatandaşların haziran ayına kadar evleriyle ilgili önlemleri almasının faydasına dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir